W dniach od 19 - 21 czerwca, w Cieszynie, będzie miała miejsce impreza kulturalno-rozrywkowa, nawiązująca do historii i tradycji podzielonego graniczną Odrą Cieszyna - Święto Trzech Braci.
XIX Święto Trzech Braci 19 – 21 czerwca 2009
Program:
19 czerwca (piątek)
Rynek w Cieszynie
„Z PIOSENKĄ WESELEJ” - laureaci konkursu piosenki przedszkolnej
Cieszyńskie Studio Muzyki Rozrywkowej Władysława Wilczaka prezentuje ...
zbiórka pod Ratuszem w Cieszynie
wyjście pochodu spod Ratusza w kierunku Mostu Przyjaźni
spotkanie władz i mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna na Moście Przyjaźni przy tradycyjnym cieszyńskim strudlu
salwy armatnie Bractwa Kurkowego
Rynek w Cieszynie
UROCZYSTA INAUGURACJA ŚWIĘTA TRZECH BRACI
„Legendy cieszyńskie na wesoło” - inscenizacja legendy o założeniu miasta (wyk. „Kabaret młodych” SP 7)
Cieszyńskie Studio Muzyki Rozrywkowej prezentuje ...
GRZYBOWSKI BAND – muzyka dla wszystkich
Gwiazda wieczoru: PECTUS
20 czerwca (sobota)
Rynek w Cieszynie
Cieszyńska Liga Talentów 2009 – koncert finałowy
BAW SIĘ RAZEM Z NAMI - program dla najmłodszych
BIESIADA ŚLĄSKA
ABBA FOREVER – niezapomniane przeboje ...
Natalia Bukowska – laureatka konkursu piosenki Agnieszki Osieckiej
Laureat Cieszyńskiej Ligi Talentów 2009
LION VIBRATIONS – pozytywne wibracje reggae
Zespół DEEP BLUE – muzyka Deep Purple i nie tylko ...
(sponsor koncertu – EUROSPAR, Cieszyn ul. Stawowa)
Pokaz ogni sztucznych
21 czerwca (niedziela)
Rynek w Cieszynie
ORKIESTRA DĘTA „CIESZYNIANKA” pod kier. Jana Gruchela
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ZIEMI CIESZYŃSKIEJ”
KLEZMER – prezentacja zespołu tańca żydowskiego COK
SMOLAŘI (CZ) – światowe hity muzyczne
Imprezy towarzyszące:
19 czerwca (piątek)
- godz. 11:00
- miesjce: Biblioteka Miejska w Cieszynie, Oddział dla dzieci
KTO CZYTA MA PIĘKNE SNY – polsko-czeskie warsztaty biblioteczne
20 czerwca (sobota)
Uroczyste podsumowanie polsko-czeskiego konkursu literackiego "Jestem pisarzem z …" Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką i Petrou Braunovou
- godz. 15:00
- miejsce: Biblioteka Miejska w Cieszynie, Czytelnia
Finał konkursu na logo Biblioteki Miejskiej w Cieszynie
- godz. 16:00 – 18:00
- miejsce: Park Pokoju
„CIESZYŃSKI PRZEKŁADANIEC, czyli co z tą tradycją ...” - w programie konkursy z nagrodami, śpiew, taniec, prezentacje folklorystyczne, występ Regionalnego Zespołu Śpiewaczego NADOLZIANIE z Kaczyc
20 - 21 czerwca (sobota - niedziela)
- godz. 12:00 – 18:00
- miejsce: przed siedzibą Biblioteki Miejskiej w Cieszynie
Kiermasz używanej książki
Imprezy sportowo – rekreacyjne
20 czerwiec (piątek)
- godz. 8:30
- miejsce: COK „Dom Narodowy”
Zdobywamy kategorie szachowe - turniej szachowy dla dzieci i młodzieży
(org. Sekcja szachowa COK)
- godz. 8:30
- miejsce: Strzelnica "Hubertus" w Goleszowie
Zawody strzeleckie (org. LOK)
- godz. 9:00
- miejsce: Korty TKKF „Ogniwo”, al. Łyska 25
Mecz tenisowy Oldbojów (org. MOSiR)
Wystawy:
Galeria Domu Narodowego
Henryk Jasiński - FOTO – GRAFIKI CIESZYŃSKIE
wernisaż 17. VI., godz. 15.30
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości
"Lato Muminków" - wystawa dla dzieci, Besteja Zamku Sztuki
wernisaż wystawy 18.VI, godz. 16.00
Heikki Mahlamaki - „4 pory roku w Teuvie” - wystawa fotografii
wernisaż wystawy 18.VI godz. 17.00
Muzeum Śląska Cieszyńskiego
Maksymilian Kapalski - LAPIDARIUM – wystawa rzeźby (Piwnica muzealna)
Plakat polityczny w PRL(Sala Rzymska)
Biblioteka Miejska w Cieszynie
Logo Biblioteki Miejskiej w Cieszynie - wystawa pokonkursowa
(od 20.VI )
Stary Targ „Wesołe Miasteczko” - plac zabaw dla dzieci
Rynek Kiermasz handlowy
XIX. SVÁTEK TŘÍ BRATŘÍ
19 - 21 czerwca 2009 Český Těsín
19 czerwca (piątek)
Rynek w Czeskim Cieszynie
ČUČORIETKY – zespół folklorystyczny z Trzyńca
KARPATSKÉ HORKÉ – jazz - rock z Bratysławy
Wyjście pochodu na Most Przyjaźni, spotkanie władz miasta z mieszkańcami przy tradycyjnym strudlu
BRIDGE - country kapela
CHIMÉRA – rock z Žiliny
LOJZO
TOMÁŠ KLUS – objawienie roku 2008
BLAF - country z Trzyńca
Fire show
20 czerwca (sobota)
Rynek w Czeskim Cieszynie
Historyczne miasteczko
ZDRAVÉ PÍSKÁNÍ
Popołudnie najmłodszych - KLAUNADA
ASPEKT – poprockowa kapela z Trzyńca
RYBIČKY 48 – pop/punk z Kutné Hory
READY KIRKEN
ONDŘEJ RUML – finalista konkursu X-Faktor
MICHAL DAVID
SANTY Y SÚ MARABÚ – kubańskie rytmy
21 czerwca (niedziela)
Rynek w Czeskim Cieszynie
Program dla najmłodszych – gry, konkursy, zabawy
KONCERT ZESPOŁU DONEBEVOLAJÍCÍ
PETR SPÁLENÝ
Rynek – jarmark sztuki i rzemiosła ludowego
Imprezy towarzyszące
19 czerwca (piątek)
KaSS „Střelnice“ Galerie Půda
Międzynarodowy plener malarski Rožňava – wybór prac
wernisaż g.15:30
19 - 21 czerwca (piątek - niedziela)
Muzeum Těsínska - Hol
Konkurs na najpiękniejszy obraz przedstawiający „Studnię Trzech Braci“